Napowietrzacze

Aeracja zbiorników to najważniejszy proces w oczyszczalniach ścieków inaczej nazywany jako napowietrzanie. Biologiczne oczyszczalnie ścieków, czyli rozkład związków organicznych do którego trzeba dostarczyć tlen, który jest niezbędny bakteriom do życia. Aeratory mogą również pełnić funkcję mieszadeł, które mają za zadanie utrzymać osad w stanie zawieszenia.

Włoska firma Faggiolati Pumps specjalizuje się w projektowaniu a następnie w produkcji eklektycznych pomp zatapialnych, pompy ściekowe, mieszadła zatapialne, narzędzia do pracy pod wodą, aeratory (napowietrzacze), a także akcesoria do pomp, dla najbardziej wymagających osób. Produkowane pompy posiadają normę ISO 9001 / ISO 14001. Istnieje możliwość doboru odpowiedniej pompy, dla każdej aplikacji, dzięki obszernemu wyborowi pomp, materiałów z których wykonane są pompy i rodzajów pomp hydraulicznych.

Firma Comex dzięki doświadczeniu i wiedzy technicznej jak i realizacji stworzyła modele zatapialne pompy Vortex oraz pompy samo zasysające JET, zajmuj się również tworzeniem pomp do zastosowań rolniczych i przemysłowych dla gospodarstw domowych, a także pomp specjalistycznych. Opracowała napowietrzacz Air Injectior.