ОСОБЕННОСТИ И ПРЕИМУЩЕСТВА БОЧКОВЫХ НАСОСОВ

ОСОБЕННОСТИ И ПРЕИМУЩЕСТВА БОЧКОВЫХ НАСОСОВ

Бочковые насосы - это устройства, обычно используемые для безопасного и практичного переноса материалов между стандартными емкостями, такими как бочки и конечным оборудованием. Однако внутренняя высота такого резервуара должна находиться в пределах глубины погружения бочкового насоса, то есть между 750мм и 1800мм.

Jeśli potrzebują Państwo praktycznie uniwersalnego urządzenia do pompowania, które charakteryzuje się małą wagą i dużą wygodą użytkowania, naszą rekomendacją byłyby pompy beczkowe oferowane przez naszą firmę. Pompy tego typu idealnie nadają się do pompowania cieczy o szerokim zakresie lepkości (od stosunkowo niskich wartości do umiarkowanie wysokich), nawet jeśli są one chemicznie reaktywne (np. kwasy).

Szeroki zakres zastosowań pomp beczkowych (m.in. transport i rozładunek mediów lepkich, cieczy oleistych, płynów z elementami stałymi, mediów chemicznie aktywnych) a także ich uniwersalność (idealne do pompowania zarówno wody jak i stężonych kwasów, czy rozpuszczalników), sprawia że znajdują one zastosowanie w niemal każdej dziedzinie przemysłu.

Na specjalne życzenie klienta niektóre modele pomp beczkowych mogą być dostarczone w wersji ATEX. Będąc tym samym przystosowanymi do pracy z substancjami łatwopalnymi w strefach zagrożonych wybuchem.
 

 

pompy beczkowe

 

ZASADA DZIAŁANIA:

Każda pompa beczkowa składa się z tuby pompującej i podłączonego do niej silnika. Elementy te są podłączone za pomocą samo-wyrównującego się sprzęgła. Do sprzęgła podłączony jest wał napędowy, który w niektórych modelach może kończyć się zamocowaną na końcu tuby śrubą.

Włączenie silnika powoduje przekazanie, poprzez sprzęgło, mocy wałowi napędowemu, który jest podparty wytrzymałymi łożyskami. Praca pompy zaczyna się w momencie gdy wirnik zacznie się obracać. Obracający się w statorze wirnik powoduje powstanie uszczelnionej komory, a w efekcie zassanie medium do wnętrza tuby.

Wirnik (śruba) znajdujący się w dolnej części tuby jest stale zanurzony w medium. Zapewnia to samo-zasysanie pompy.

pomp beczkowych zasada działania