Varisco producent pomp zębatych

Varisco producent pomp zębatych

Varisco, firma powstała w 1932 roku, posiada szerokie doświadczenie i kompetencje w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży pomp oraz skomplikowanych systemów pompowych dla następujących zastosowań: przemysł, konstrukcje, pożarnictwo, budownictwo. Varisco jest częścią międzynarodowej grupy silnie przywiązanej do rozwoju globalnych rynków

Pompy zębate zastosowanie

Oferta firmy Varisco:

- Seria J pompy wirowe, pompy samo-zasysające.
- Seria N pompy wirowe spełniające wymogi standardu EN 733
- Seria MV pompy pionowe, pompy wirowe wielostopniowe
- Seria D pompy zatapialne
- Seria ST pompy samo-zasysające, pompy do mediów o dużych cząstkach stałych
- Seria S pompy zatapialne do ścieków
- Seria SIA BILGE automatyczny, zintegrowany system do transportowania ścieków
- Seria V pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym
- Seria M pompy śrubowe
- Seria LB pompy samo-zasysające pompy membranowe
- Seria ETP pompy samo-zasysające pompy wirowe
- Seria FF jednostki pożarnicze

Nasze produkty, w zależności od serii, mogą być skonfigurowane w następujący sposób:

- Wykonanie: sama pompa, pompy z krótkim sprzężeniem, podstawa
- Napęd: elektryczny, spalinowy, hydrauliczny, turbina wodna, magnetyczny
- Metalurgia: żeliwo, żeliwo sferoidalne, brąz, stal nierdzewna, stop WCB i aluminium
- Aranżacje: na podstawie, saniach, wózkach, wózkach dostosowanych do dróg
- Wersje: ATEX, pneumatyczne,  wyciszone, API 676

Varisco jest jedną z najlepiej prosperujących firm zajmujących się agregatami pompowymi na świecie. Pompy znajdują zastosowanie w takich aplikacjach, jak: odwadnianie kopalń, pompowanie ścieków, drenowanie, rolnictwo, petrochemia, zakłady przemysłowe i przemysł spożywczy.

Pompy Varisco są łatwe w obsłudze a części zamienne są łatwo dostępne dla wszystkich modeli. Pompy samo-zasysające stały się ogromnie popularne, dzięki ich prostocie działania i niezawodności. Użytkownicy na całym świecie przekonali się, że owe pompy są bardziej ekonomiczne oraz rzadziej serwisowane w porównaniu do pomp zatapialnych.  Główną zaleta jest elektryczny silnik, który pozostaje na powierzchni , przez co pozostaje suchy – tak jak część pompy. Dzięki trzymaniu pompy poza zbiornikiem, żywotność pompy jest wydłużona kilkukrotnie poprzez brak korozji. Również naprawa jest o wiele prostsza oraz wymaga mniej czasu niż standardowe procedury serwisowe.

Seria V jest oznaczeniem pomp zębatych o zazębieniu wewnętrznym. Przepływ generowany jest przez rotor i trzpień zębnika. W momencie ruchu zębatek, medium jest wciągnięte w miejsce stworzone pomiędzy zębatkami a wycięciem. Gdy zębatki nachodzą na siebie, medium zostaje „wypchnięte” . W rezultacie otrzymujemy płynny przepływ cieczy i wysoką wydajność w połączeniu z kompaktowym rozmiarem.

Varisco specjalizuje się w pompach samo zasysających dla cieczy z zawartością cząstek stałych od 1 ½” do 12” oraz pompach wyporowych dla cieczy o wysokich lepkościach oraz cząstek stałych od ½” do 10”. Zasięg produktów obejmuje również sprzęt przeciwpożarowy w standardzie EN 12845, EN 733, pionowe, wielostopniowe pompy wirowe oraz zatapialne do drenażu i wyszlamowania.

Pompy zębate zastosowanie

Pompy na zamówienie i systemy pomp

Firma Varisco znana jest na całym świecie ze swojego działu inżynierii, który został specjalnie stworzony do specjalnych systemów na zamówienie

Głównymi usługami, którymi zajmuje się ten wydział to analiza specyfikacji technicznej, przygotowanie do agresywnego otoczenia/medium, specyficznych dokumentacji, serwisowania pomp, testowania hałasu w specjalnym pomieszczeniu oraz testowaniu pomp w ogóle

Centrum rozwijania pompownictwa

Certyfikaty jakości były kiedyś celem – dzisiaj są już  obowiązkowym punktem wyjścia. Koncept jakości zmienił się diametralnie od czasy, kiedy produkt tworzyło się do pewnego standardu. ISO 9000 ustanowiło drogę dla definicji jakości znanej szeroko na świecie.
Obecne standardy (ISO 9001:2008, znane jako Vision 2000) wzięły sprawy o krok dalej – podstawowym konceptem jest zarządzanie jakością – dział, przez który przechodzą wszystkie techniczne sprawy w firmie. Jakość zgodna z oczekiwaniami klientów przychodzi poprzez zastosowanie odpowiednich procedur.