Mpumps producent pomp wirowych i magnetycznych

Mpumps producent pomp wirowych i magnetycznych

Od powstania firmy w 1978 roku, MPumps było siłą napędową oraz przodownikiem na rynku pomp magnetycznych. Niezrównana pasja oraz doświadczenie zmieniły sposób w jaki projektuje się dzisiejsze rozwiązania z napędem magnetycznym.

Energooszczędne, przyjazne dla środowiska oraz ekonomiczne w długotrwałym użytkowaniu pompy to najlepsze rozwiązanie z najbardziej niezawodnym producentem – Mpumps. Ze swoim bogatym zasobem urządzeń – ponad 26 wzorów i 350 modeli  - nasi przedstawiciele na pewno dobiorą idealną pompę do Twoich potrzeb.
W przypadku niekonwencjonalnych zapytań, nasi inżynierowie są w stanie stworzyć produkt dostosowany pod parametry użytkownika, by sprostać najtrudniejszym zadaniom.

Pompy wirowe firmy mpumps

Pompy z napędem magnetycznym działają na zasadzie tworzenia pola magnetycznego, który wprawia w ruch wirnik (lub inną część odpowiedzialną za przemieszczenie medium). Zewnętrzny magnes umiejscowiony jest na wale silnika. Ciekły koniec składa się z wirnika pompy (lub innego urządzenia służącego do przemieszczania płynów) oraz magnesu wewnętrznego zamontowanego na wale napędzanym, który jest podtrzymywany przez zespół tulei i HERMETYCZNIE uszczelniony, bez potrzeby zastosowania uszczelnienia mechanicznego.

Zewnętrzny magnes zaczyna się obracać, gdy silnik jest uruchomiony. Pole magnetyczne oddziałuje na magnes wirnika, który obraca się z tą samą prędkością. 

Pompy magntyczne firmy mpumps

Pompy z napędem magnetycznym mają dużą przewagę nad tradycyjnym uszczelnieniem mechanicznym:

- pompy bezuszczelkowe gwarantują bezpieczeństwo użytkowania dla użytkownika, jak i środowiska – jest to dużą zaletą w szczególności przy tłoczeniu cieczy niebezpiecznych, korozyjnych oraz drogich chemikaliów

- jest to tańsze rozwiązanie niż zastosowanie uszczelnienia mechanicznego

- dobór pompy, jej konserwacja i obsługa stają się prostsze w wykonaniu niż pompa z uszczelnieniem mechanicznym
- możliwość pracy z cieczami o wysokiej zawartości gazu, gdzie większość uszczelnień mechanicznych by zawiodła z powodu chłodzenia i słabych właściwościach smarowniczych


W przypadku zastosowań, gdzie ważne są koszty konserwacji i długotrwałe użytkowanie, idealnym rozwiązaniem są pompy magnetyczne MPUMPS – rzadkie awarie uszczelnienia, odporne na tłoczenie w trudnych warunkach oraz bez kosztownych napraw.

Dzięki technologii hybrydowej, która generuje znikome straty prądu wirowego, MPumps jest w stanie zastąpić obecne rozwiązania i zastąpić istniejącą już pompę na pompę z napędem magnetycznym. Są to najbardziej ekonomiczne oraz ekologiczne bezuszczelkowe urządzenia.

Mpumps Pompy magntyczne

Hybrydowa komora rozdzielająca

- mniejszy pobór energii w porównaniu do innych rozwiązań
- w konsekwencji, pobór energii jest bezkonkurencyjny
- praktycznie nieznaczna ilość generowanego ciepła – idealne rozwiązanie do tłoczenia łatwopalnych/chłodzących środków
- ciśnienie robocze wynosi aż 50 bar przy dopuszczalnej temperaturze -90°C/+200°C
- na zamówienie – czujnik temperatury (precyzyjny pomiar poprzez sensory umieszczone w środku pola magnetycznego)