Pompe Calella producent pomp perystaltycznych

Pompe Calella producent pomp perystaltycznych

Pompe Calella, z główną siedzibą w miejscowości Azzate, prowincji Varese, jest firmą działającą na rynku od ponad 70 lat. Firma składa się praktycznie z grupy doświadczonych inżynierów, będących na bieżąco z większością nowych technologii. W dzisiejszych czasach, Pompe Calella jest uznaną marką nie tylko na rynku lokalnym, ale międzynarodowym.
W 1939 roku, Pompe Calella zostało założone przez Giuseppe Calelle - zajmowało się produkcją różnych typów pomp z innowacyjnych na tamte czasy materiałów.
Pompy perystaltyczne - producent Callela
Początkowo zlokalizowana w Milanie, po kilku latach siedziba przeniesiona została do Azzate, w regionie Varese.
Firma początkowo dostarczała pompy do sektoru publicznego oraz agrokulturalnego. Jednak poprzez przyszłościową wizję, zajęli się badaniami i rozwojem wraz z firmą Montecatini. Dzięki tej fuzji, powstała pierwsza włoska pompa wirowa z tworzywa sztucznego.
Był to ważny krok z komercyjnego i technologicznego punktu widzenia - Pompe Calella liczyła się na rynku pomp używanych w przemyśle, pozwalając firmie na zróżnicowanie oferty wśród nowych klientów. Ten moment pozwolił firmie na umocnienie swojego znaczenia oraz wizerunki publicznego. Na prezentacji wyżej wspomnianej pompy wybrał się król Vittorio Emanuele. Od tego momentu, Pompe Calella cieszyła się dobrym powodzeniem w latach sześćdziesiątych - niedługo później inżynierowie firmy wprowadzili na rynek pompy wielostopniowe, które również cieszyły się sukcesem komercyjnym.
Callela producent pomp perystaltycznych
Następnie wprowadzonych zostało kilka ważnych innowacji, takich jak system przeciwpożarowy Pirellone (gasił on pożar spowodowany przez słynną katastrofę lotniczą) czy wyposażenie całego lotniska Fiumicino w system kanalizacyjny.
W latach siedemdziesiątych, firma przywitała inżyniera Dino Calella, ale również wiele nowych implementacji swoich pomp plastikowych. Wraz z wprowadzeniem pomp samo-zasysających, rozwiązywanie problemów często polegało na wymianie całych systemów na nowe. Wprowadzona została również seria pomp do ścieków.
Lata siedzemdziesiąte rozpoczęły się nowym partnerstwem z firmą produkującą pompy perystaltyczne. Dwie nowe linie produkcyjne były podzielone na sektor produkujący pompy z wysokim ciśnieniem roboczym, przeznaczone do lepkich i ściernych mediów - druga, opatentowana i działająca na nowym pomyśle, produkowała pompy do bezpieczniejszych cieczy oraz przemysłu spożywczego.
Świeże spojrzenie oraz zwycięskie nastawienie są dwoma siłami napędzającymi zróżnicowaną produkcję Pompe Calella. W przeciągu siedemdziesięciu lat, firma osiągneła wysoki poziom wyspecjalizowania zarówno w designie jak i produkcji pomp w sektorze chemicznym.
Callela - pompy perystaltyczne
Znaczący szczyt Calella osiągneła w połowie lat 90-tych, wraz z narodzinami pierwszego syna Dino, dok. Gipo Calella. Dzięki promocji produktu oraz wielu kampaniom promocyjnym, produkty zdobyły znaczną sławę poza granicami kraju. Dogłębne badania rynku pod względem komercyjnym i technicznym pozwoliły firmie na zdobycie świadomości rynkowej.
Od roku 2006, Calella oferuje swoją serie pomp perystaltycznych o wysokim ciśnieniu, nazwanych SIC, ku pamięci zmarłemu Dino Calelli.