ZALETY POMP KRZYWKOWYCH

ZALETY POMP KRZYWKOWYCH

Pompy krzywkowe mają liczne zalety, dzięki którym są szeroko stosowane zarówno w przemyśle chemicznym, kosmetycznym jak i farmaceutycznym.

pompy krzywkowe  

Do zalet tych należą między innymi:

-W pełni sanitarna konstrukcja najczęściej wykonana z polerowanej stali nierdzewnej.

-Większość modeli może być dostarczana z certyfikatem farmaceutycznym 3-A, FDA lub EHEDG.

-Możliwość dokładnego czyszczenia bez konieczności demontażu pomp z instalacji.

-Niskie prędkości przepływu cieczy przez pompę pozwalają na zachowanie nienaruszonej struktury wewnętrznej medium i jego właściwości.

-Specjalna konstrukcja pomp krzywkowych pozwala na uzyskanie praktycznie bezpulsacyjnego, wprost proporcjonalnego do prędkości obrotowej, przepływu mediów.

-Pompy krzywkowe charakteryzują się dużą żywotnością, mogą być eksploatowane nawet przez kilkanaście lat. Jest to spowodowane ich specyficzną budową oraz wysoką jakością zastosowanych materiałów konstrukcyjnych.

-Prostota obsługi i konserwacji wynika z ograniczenia ilości części łatwo zużywających się. Jedyne elementy podlegające normalnemu zużywaniu się, czyli uszczelnienia mechaniczne, mogą być wymienione przez wykwalifikowany personel, w czasie jednej godziny.

-Pompy krzywkowe idealnie sprawdzają się w systemach z funkcją automatycznego mycia i sterylizacji, oznaczonych jako CIP i SIP.

-Możliwość zastosowania uszczelnienia mechanicznego, wargowego lub o-ringów uszczelniających. Bez względu na zastosowany typ uszczelnienia, dostępne są wersje ze spłukiwaniem i bez niego.

 

pompy krzywkowe zasada działania